Перспективи залучення іноземних інвестицій у Запорізьку область

25 липня 2019 р., Запоріжжя –  Державна установа «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» (UkraineInvest) підводила підсумки результатів діяльності у Східній Україні. «Представництво UkraineInvest у Східній Україні було створене у серпні 2018 року і його першочерговим завданням було ідентифікувати присутніх іноземних інвесторів та їхні проблеми, визначити інвестиційні переваги кожної області, грінфілди та браунфілди, щоб більш ефективно сприяти залученню іноземних інвестицій, та підвищувати інституційну спроможність місцевої влади залучати прямі іноземні інвестиції. За нашими оцінками, зацікавлення іноземних інвесторів у Східній Україні значно зростає, про що свідчать прогнозовані надходження прямих іноземних інвестицій у бюджети. Так, у грошовому еквіваленті три області – Дніпропетровська, Запорізька та Харківська – займають відповідно перше, друге та п’яте місце за обсягами запланованих прямих іноземних інвестицій в Україні у 2019-2020 роках. Прогнозований загальний обсяг інвестицій у ці області складає 3,5 мільярди доларів», – зазначив Олексій Іванченко, представник UkraineInvest у Східній Україні.

У Запорізькій області такі фактори, як наявність природних енергоресурсів, значний науково-технічний і промисловий потенціал та доступ до ринків ЄС та Азії визначають її інвестиційну привабливість. В області уже присутні 16 великих іноземних інвесторів, серед яких  –  Carlsberg Group, Louis Dreyfus Company, Eurocape, Konecranes. 

Знаковим інвестиційним проектом у  регіоні є будівництво найбільшого в Європі парку наземних вітрових електростанцій потужністю 500 МВт, який реалізує компанія Eurocape. Загальний обсяг інвестицій в проект становить 1 млрд. доларів. Тривалий час, з 2008 року, інвестор стикався з низкою перепон, які перешкоджали реалізації проекту в Україні. UkraineInvest активно долучились до вивільнення цієї інвестиції і в 2019 році розпочалося будівництво потужностей.

Наразі в Запорізькій області в тому числі за сприяння UkraineInvest, реалізуються проекти таких іноземних інвесторів, як GS (будівництво сонячної електростанції потужністю 35 МВт), Hongxin Industrial Group (видобувна промисловість, 300 млн доларів), NextMetals (порошкова металургія, авіаційна промисловість), NBT (проект з відновлювальної енергетики із обсягом інвестицій 1 млрд доларів).

“Залучення інвестицій – ключ до сталого економічного зростання, саме тому наша команда активно працює у всіх регіонах України. Протягом 2018 року командою UkraineInvest було залучено 1,1 млрд. доларів прямих іноземних інвестицій від існуючих та нових іноземних інвесторів. Зокрема, в Україну зайшли такі відомі компанії, як General Electric, HEAD, Scatec Solar та інші. Наразі в UkraineInvest проектів в активній фазі реалізації на загальну суму 2,8 млрд. доларів, серед яких – IKEA, Total Eren, Aptiv”, – зазначив Олексій Іванченко, представник UkraineInvest у Східній Україні.

 

Довідково: Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest як постійно діючий дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України створено постановою Уряду в жовтні 2016 року. З серпня 2018 року Офіс став повноцінною державною установою. Діяльність Офісу спрямована на надання інвесторам достовірної інформації та порад щодо ведення бізнесу в Україні, зокрема у ключових секторах економіки – агробізнесі, енергетиці, виробництві, інфраструктурі та сфері інноваційних технологій. Офіс функціонує для просування і підтримки прямих іноземних інвестицій та вдосконалення іміджу України як інвестиційно привабливої країни. Представництво UkraineInvest у Східній Україні було відкрито у серпні 2018 року у Запоріжжі. Представництво охоплює 5 областей:  Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Донецьку та Луганську. 

Please contact us for more details
CONTACT US